Combined Shape

Outsourcing kooperacyjny


Czym jest outsourcing kooperacyjny?

Outsourcing kadr i płac od lat jest powszechnie wykorzystywany przez firmy z wielu różnych sektorów. W zależności od potrzeb organizacji na zewnątrz można przekazać zarówno całość procesów kadrowo – płacowych, jak i ich poszczególne elementy.

Niektórzy przedsiębiorcy, chociaż mają świadomość ile czasu i środków finansowych pochłania obsługa kadr, decydują się na utrzymanie działów kadrowych w strukturach swoich firm. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom proponujemy rozwiązanie, jakim jest outsourcing kooperacyjny.

Outsourcing kooperacyjny polega na udostępnieniu przez nas nowoczesnych systemów kadrowych, z których mogą korzystać działy kadr naszych klientów, przy założeniu, że procesy płacowe obsługiwane są przez CA.

Klienci korzystający z outsourcingu kooperacyjnego zyskują gwarancję, że udostępniany przez CA system kadrowy, na którym pracuje ich wewnętrzny dział kadr, spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i jest zgodny z obowiązującymi przepisami oraz na bieżąco aktualizowany.

W naszej pracy wykorzystujemy renomowane systemy kadrowo – płacowe, a także systemy wspierające automatyzację procesów HR. Stworzyliśmy także autorską platformę Asistar, z której korzysta ponad 100 000 pracowników naszych klientów.

Zobacz również

Nasze technologie

Outsourcing kooperacyjny to usługa skierowana do wszystkich firm, zarówno dużych korporacji, jaki i małych i średnich przedsiębiorców. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, oferując moduły kadrowe dopasowane do potrzeb i możliwości klientów.

Outsourcing kooperacyjny – zakres usługi

W ramach usługi outsourcingu kooperacyjnego zapewniamy:

 • dobór i wdrożenie nowoczesnych narzędzi, oprogramowania i aplikacji kadrowych dla firm, zgodnie z ich specyfiką działania
 • przystosowanie do rozpoczęcia pracy na udostępnionym systemie kadrowym systemów komputerowych w firmach klientów
 • szkolenie pracowników klienta z zakresu obsługi udostępnionych im modułów programu kadrowo-płacowego
 • analizę udostępnionych narzędzi informatycznych pod kątem dopasowania do potrzeb klienta (czy są wystarczające dla efektywnej realizacji procesów kadrowych), rekomendacje i wdrożenie usprawnień / dodatkowych modułów kadrowych, jeśli zajdzie taka potrzeba
 • wsparcie merytoryczne dla działów kadrowych firm, które pracują na udostępnionym systemie
 • pełna opieka techniczna dla osób pracujących na udostępnionym systemie

Outsourcing kooperacyjny – usługi dodatkowe

Klientom korzystającym z outsourcingu kooperacyjnego możemy dodatkowo zaoferować usługi kadrowe, m.in.:

 • sporządzenie dokumentacji pracowniczej,
 • narzędzie umożliwiające automatyczne rozliczanie czasu pracy (RCP),
 • szkolenie i przeprowadzanie warsztatów dla pracowników kadrowych z zakresu prawa pracy, prawa podatkowego i ochrony danych osobowych (RODO),
 • dyżury naszych ekspertów oraz udzielanie wsparcia i pomocy w zakresie kadr i/lub płac,
 • audyt kadrowy, czyli weryfikację akt osobowych pracowników w celu ustalenia czy są prowadzone zgodnie z wymogami aktualnie obowiązującymi przepisami prawa.

Jesteśmy zaufanym partnerem ponad 500 klientów:

Outsourcing kooperacyjny – najważniejsze korzyści

Redukcja kosztów

Klienci korzystający z systemu kadrowego CA nie muszą inwestować w zakup, utrzymanie i aktualizację własnego systemu, nie ponoszą także związanych z tym kosztów działu IT. Udostępnienie systemu kadrowego CA pracownikom klienta zapewnia im możliwość pracy na wydajnym i szybkim narzędziu, co eliminuje konieczność zatrudniania w firmie dodatkowych specjalistów.

Bezpieczeństwo prawne

Korzystając z systemu udostępnianego przez CA klienci zyskują gwarancję jego aktualizacji i zgodności z obecnie obowiązującymi przepisami.

Bieżące wsparcie informatyczne i techniczne

Podczas wdrożenia naszego systemu kadrowego zapewniamy pełne wsparcie techniczne. Eksperci CA prowadzą również warsztaty i szkolenia, ucząc pracowników obsługi udostępnionego systemu. Oferujemy także możliwość skorzystania z dyżurów naszych ekspertów, w szczególności w początkowym okresie pracy na nowym systemie kadrowym.

Dodatkowe narzędzia informatyczne

Użytkownicy naszego systemu kadrowego mają możliwość skorzystania z dodatkowych aplikacji i narzędzi, które wykorzystujemy w naszej codziennej pracy w ramach realizacji procesów kadrowych.

Kompleksowa obsługa

W ramach Grupy Advartis specjalizujemy się również w szeroko rozumianym doradztwie w obszarze human capital i optymalizacji procesów kadrowo – płacowych, tak aby pracowały efektywnie i bezbłędnie. Doradzamy, jak odpowiednio wykorzystać potencjał naszego systemu kadrowego, aby dział kadrowy z powodzeniem realizował stawiane mu cele.

Outsourcing kooperacyjny – Sprawdź, jak możemy pomóc!

Outsourcing kadr i płac – krok po kroku

Jak przygotować się do outsourcingu kadr i płac i na co należy zwrócić uwagę?

Chcesz być na bieżąco?
Subskrybuj nasz newsletter!

Pełna treść zgody

Contract Administration Sp. z o. o.

ul. Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa
Polska

+48 22 295 32 00
contact@ca-staff.eu

NIP: 526-001-29-88, KRS: 0000028831,
REGON: 012548510. Sąd Rejonowy dla
m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy

Mapa