27.01.2022 Podatki

Czy klasa średnia nie straci na Polskim Ładzie? Księgowe nie do końca są przekonane


Mechanizm przedłużenia terminów poboru i wpłaty zaliczki na PIT wprowadzony rozporządzeniem zostanie uregulowany w ustawie. Księgowe i kadrowe są jednak zdania, iż nie rozwieje to wszelkich wątpliwości.

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy zakładającej przesuniecie terminu poboru zaliczki PIT na ostatni dzień danego roku. Zaproponowano także rozszerzenie ulgi dla klasy średniej m.in. na zleceniobiorców i emerytów. Księgowe i kadrowe mają jednak wątpliwości, czy rozwiąże to problem dotyczący pobierania zaliczek na podatek dochodowy i czy faktycznie klasa średnia nie straci na Polskim Ładzie.

Analizując aspekty podatkowo-prawne obecnej sytuacji, wprowadziliśmy zmiany w naszych procesach i systemach, co pozwala nam dokonywać korekt już wykonanych naliczeń podatku i od lutego rozliczać listy płac zgodnie ze zmodyfikowana ustawą. Wciąż jednak nie wiemy jak będzie wyglądało rozliczenie roczne, zarówno płatnika, jak i podatnika. Czekamy na zmiany w ustawie i przepisy wykonawcze – mówi Magdalena Aleksandrowicz, CEO firmy Contract Administration, w wypowiedzi dla portalu PulsHR.

Outsourcing kadr i płac – poznaj naszą ofertę!


Poznaj nasze usługi

Chcesz być na bieżąco?
Subskrybuj nasz newsletter!

Pełna treść zgody

Contract Administration Sp. z o. o.

ul. Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa
Polska

+48 22 295 32 00
contact@ca-staff.eu

NIP: 526-001-29-88, KRS: 0000028831,
REGON: 012548510. Sąd Rejonowy dla
m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy

Mapa