18.01.2022 Podatki

Chaos w kwestii naliczania pensji pracowników, czyli kolejna pułapka Polskiego Ładu


Firmy miały bardzo mało czasu na przygotowanie się do stosowania przepisów Polskiego Ładu, z których część jest niejasna i budzi wątpliwości. Sytuację dodatkowo skomplikowało nowe rozporządzenie ministra finansów w sprawie poboru zaliczek na podatek dochodowy.

7 stycznia w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie ministra finansów w sprawie poboru zaliczek na podatek dochodowy. Wprowadziło ono jeszcze większe zamieszanie w kwestii naliczania wynagrodzeń za styczeń dla pracowników. Jest ono odpowiedzią na sygnalizowane przez nauczycieli i przedstawicieli służb mundurowych różnice dotyczące pensji wyliczanych według starych i nowych zasad.

„Naliczając wynagrodzenia za styczeń dla tysięcy pracowników naszych klientów nie jesteśmy w stanie uwzględnić zmian wynikających z wprowadzonego na szybko rozporządzenia. Wymaga to nie tylko odpowiedniego przygotowania systemów, ale także opracowania praktycznych wytycznych dla naszego zespołu. Potencjalne błędy mogłyby narazić na ryzyko naszych klientów, a na to nie możemy się zgodzić. Z tego powodu wynagrodzenia naliczymy zgodnie z ustawą” – mówi Magdalena Aleksandrowicz w wypowiedzi dla portalu PulsHR.

Outsourcing kadr i płac – poznaj naszą ofertę!


Poznaj nasze usługi

Chcesz być na bieżąco?
Subskrybuj nasz newsletter!

Pełna treść zgody

Contract Administration Sp. z o. o.

ul. Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa
Polska

+48 22 295 32 00
contact@ca-staff.eu

NIP: 526-001-29-88, KRS: 0000028831,
REGON: 012548510. Sąd Rejonowy dla
m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy

Mapa